Ekonomi

Adapazarı-Gebze hattında Yerli ve Milli Tren seferlerine başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerli ve milli trenin bugün saat 20.10’da Adapazarı’ndan ilk kez yolcu taşımaya başlayacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜRASAŞ’ın ürettiği yerli ve milli tren setinin 27 Nisan’da TCDD Ulaştırma Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiğini hatırlatarak, “Milli tren Adapazarı’ndan 20.10’da Ada Ekspresi ile yolcu yolculuğuna başlıyor. Adapazarı-Gebze güzergahında sefer yapacak olan milli tren 11 durakta hizmet verecek.Adapazarı-Gebze arasını günde 5 sefer yapacak Milli Elektrikli Tren günde yaklaşık 500 kilometre yol kat edecek” dedi. .

Milli elektrikli trenin bu hattaki konforuyla fark yaratacağını vurgulayan Karaismailoğlu, trende çay, kahve ve soğuk meşrubat satışının yapılacağını kaydetti. Bakan Karaismailoğlu, “Tasarımından üretimine kadar yerli ve milli imkanların kullanıldığı Milli Elektrikli Tren Seti, 160 kilometre işletme hızına sahip. İşletme ihtiyacına göre 3’lü, 4’lü, 5’li ve 6’lı araçlar devreye alınıyor. araçlar bölgesel veya şehirlerarası trenlerde kullanılmak üzere üretilebilir ve 5 araç konfigürasyonunda 324 yolcu kapasitesine sahiptir.Türkiye ve Avrupa Birliği ülkelerinde işletilmesi için gerekli olan TSE belgesine sahip setler, yolcu konforu düşünülerek üretilmektedir. ön planda.” – SAKARYA

haberhonaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu