Ekonomi

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarını İlk Günde 62 Bin 315 Kişi Ziyaret Etti

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) öncülüğünde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12. kez kapılarını açan Yerel İşler Fuarı YÖREX, 2015’te 62 bin 315 kişi tarafından ziyaret edildi. İlk gün.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 12 bin yıllık Anadolu’nun yerel eserlerini 12’nci kez Antalya’da buluşturduklarını belirterek, bu yıl YÖREX’e yoğun ilgi olduğuna dikkat çekti. Çandır, fuarın açıldığı ilk günde YÖREX’e 62 bin 315 ziyaretçinin geldiğini kaydetti. YÖREX’te Türkiye’nin 7 bölgesinden yüzlerce ürünü ziyaretçilerle buluşturduklarını belirten Çandır, “YÖREX’e olan ilginin her geçen yıl artması sevindirici. Bir günde 62 binin üzerinde ziyaretçi rekor bir rakam. YÖREX ​herkesi kucaklıyor.” Çandır, “Nesiyle meşhurdur?” diye sordu. Yerel üreticiler, büyük market zincirleri ve e-ticaret siteleriyle ikili görüşmelerin yapıldığı YÖREX’te. Ödüllü bir bilgi yarışması düzenleyerek yerel ürünler konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini kaydetti.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu olarak Antalya’da bulunan Alman gazetecilerden oluşan heyet, Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i ziyaret ederek 1 günde Anadolu tipi yaptı. ATB Başkanı Ali Çandır, beraberinde AGC Başkanı İdris Taş ve AGC Yönetim Kurulu Üyeleri, Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfired Zeinhefer, Alman Basın Ajansı Jaochim Hauck, Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel ve Almanya’nın çeşitli gazete, televizyon ve radyo istasyonlarında çalışan gazetecilerle bir araya geldi. . YÖREX’in Anadolu ruhunu yansıtan büyük bir organizasyon olduğunu anlatan Çandır, gazetecilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfired Zeinhefer, YÖREX’te Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine tüm ürünleri görme fırsatı bulduklarını belirterek, böyle bir fuara ev sahipliği yaptığı için Belediye Başkanı Çandır’a teşekkür etti. AGC Lideri İdris Taş, YÖREX’in bir Türkiye projesi haline geldiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Taş, fuarı ziyaret eden Alman gazetecilerin yerel çalışmalara hayran kaldıklarını söyledi. – ANTALYA

dernekpazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu