Haber

Ülkü Ocakları Eski Başkanı’ndan Millet İttifakı Önderlerine “Suikast” Uyarısı

Eski İdeal Ocaklar Genel Başkanı Alaattin Aldemir, seçim sürecinde Millet İttifakı liderlerinin can güvenliğinin gözetilmesi gerektiğini söyledi. Aldemir, bir mafya grubunun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırabileceğini duyduğunu da belirtti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 31 Ocak’taki kümelenme toplantısında kendisine suikast ihbarları geldiğini açıkladı.

Halk TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan Hukuk Büroları eski Başkanı Aldemir, Millet İttifakı başkanlarına saldırı yapılabileceğine dair ‘hissi’ olduğunu söyledi.

“Kılıçdaroğlu’na bir mafya örgütü üzerinden hareket edileceğini duydum. Devlet yetkililerini göreve çağırıyorum.”

Aldemir’in programda yer alan açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“’Kutu güvenliği’ diyorlar. Sandık güvenliğinden önce milli ittifakı oluşturan liderlerin can güvenliği…

Kılıçdaroğlu’na bir mafya grubu üzerinden saldırılacağını duydum. Devlet yetkililerini göreve çağırıyorum. Hepsi bu işe ortak oluyor. Bunu genel lidere haber vermeden sizlerle paylaşıyorum.

Sinan’a (öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş) yaptıkları gibi bir mafya çetesi, uyuşturucu çetesi hakkında bir şeyler duyuyorum, merak etmeyin ha. Aklından bile geçirme. Bu ateş hepimizi yakar. Çok net konuşuyorum.”

MHP’ye bağlı Dava Dernekleri eski lideri Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti. Cinayetle ilgili soruşturma MHP’lileri de kapsayacak şekilde genişletildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu