Haber

Milli Eğitim Bakanı: Birleşmiş Milletler Filistin’e ‘dur’ diyemedi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “İnsanlığı kendisine ait olanlar ve olmayanlar olarak ayıran Birleşmiş Milletler (BM), kendine yakın bulanları koruyor ve ekonomiden siyasete, ekonomiden siyasete her alanda çalışmalar yürütüyor. Turizmden spora, Filistin’i bu anlamda yabancılaştırıyor ve kuruluş felsefesindeki değerleri birer birer yok ediyor.” sözlerini kullandı.

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, BM’nin kuruluşunun 78. yıl dönümünde uluslararası sistemin adaletsizliğe “dur” diyemeyen bir mekanizmaya dönüştüğünü ve tüm dünya milletlerinin Filistin’de bu insanlık trajedisine tanık olduk.

Tekin şunları söyledi:

“İnsanlığı kendisine ait olanlar ve olmayanlar olarak ayıran, kendine yakın bulduklarını koruyan, ekonomiden siyasete, turizmden spora her alanda eylemler gerçekleştiren BM, değerleri yok ediyor.” ​Kuruluş felsefesini tek tek ele alırken bu anlamda Filistin’i ötekileştiriyor. Bu, uluslararası kuruluşların ve hazırladıkları metinlerin haklarımızı ne ölçüde koruduğuna bağlı.” Bizim referansımızı ne kadar içerdiği konusunda konuyu tartışmaya açmamız lazım.”

Bakan Tekin, paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 78. Genel Heyeti’nde yaptığı konuşmaya da yer verdi.

harranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu