Haber

GSB tarafından düzenlenen Kültür Sanat Yarışmaları Galası yarın İstanbul’da yapılacak.

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı (GSB) tarafından klasik olarak düzenlenen Kültür Sanat Yarışmaları’nın gala gecesi yarın İstanbul’da yapılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Atatürk Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek gecede, yarışmalarda dereceye giren gençler ödüllerini alanında uzman isimlerden alacak. Sunuculuğunu Eser Yenenler’in üstleneceği gecede Manga konseri ile unutulmaz anlar yaşanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı sekiz yıldır düzenlediği kültür sanat yarışmalarıyla gençleri sanatla kucaklaşan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkçe finali Ankara’da yapılan Kültür Sanat Yarışmalarına katılım her yıl artarken, bu yıl yaklaşık 30 bin kişi başvurdu.

2023 yılında düzenlenecek olan “Kültür Sanat Yarışmaları”na katılmak isteyenlerin başvuruları 10 Ocak’a kadar devam edecek.

“Perşembe gecesi artık söz de sahne de gençlerimize ait olacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık olarak gençleri her alanda daha güçlü kılmak ve tüm süreçlerde aktif olmalarını sağlamak için birçok çalışma yaptıklarını hatırlattı. .

kültür, sanat, eğitim, Spor Kasapoğlu, gençlere sosyal ve sosyal alanda geniş bir yelpazede hizmet sunduklarını belirterek, “Projelerimiz, yatırımlarımız ve eylemlerimizle her zaman gençlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Yıl boyunca birçok kategoride yarışan gençler arasından dereceye girenlerin ödüllerini yarın düzenlenecek gala gecesinde alacaklarını hatırlatan Kasapoğlu, “Perşembe gecesi artık sözde de sahnede de gençlerimizin olacak.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu