Yaşam

Forbes açıkladı: NBA yıldızı Magic Johnson milyarder oldu

Eski NBA yıldızı Magic Johnson, Amerikan Forbes dergisinin milyarderler listesine giren dördüncü sporcu oldu. Forbes’a göre ünlü eski basketbolcunun servetinin 1,2 milyar dolar olduğu düşünülüyor.

Listedeki diğer sporcular arasında golf oyuncusu Tiger Woods, bir diğer eski NBA yıldızı Michael Jordan ve halen NBA’de Los Angeles Lakers forması giyen Lebron James yer alıyor. Magic Johnson’ın bazı spor şirketleri de dahil olmak üzere birçok şirkette yatırımı var. Forbes, Johnson’ın servetinin en büyük kısmının hayat sigortası şirketinden aldığı pay olduğunu yazdı.

40 MİLYON DOLAR GELİR ELDE ETTİ

64 yaşındaki Johnson, 1996’da emekli olmadan önce NBA tarihinin en ikonik sporcularından biri haline geldi ancak gerçek servetini spor dışındaki yatırımlarla elde etti. Forbes’a göre Johnson, NBA kariyerinde 40 milyon dolar gelir elde etti. Los Angeles’ta üç spor kulübünde hissesi bulunan Johnson’ın ayrıca Starbucks, Burger King, 24 Hour Fitness ve hayat sigortası şirketi EquiTrust’ta da yatırımları bulunuyor.

Magic Johnson, 1979 yılında NBA kariyerine başladığında, Nike’ın hisse teklifini değerlendirirse çok daha kısa sürede milyarder olabileceğini söylemişti. Johnson, Nike yerine Converse ile yıllık 100.000 dolar ödeyen bir anlaşma imzalamayı tercih etti. Bu yılın başlarında bir podcast’te konuşan Johnson şunları söyledi: “Bazen paranın sizden gelmediğini bilemezsiniz. “O zamanlar hissenin ne olduğunu bile bilmiyordum” dedi. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu