Haber

Depremin yedinci ayında gençler Hatay için pedal çevirdi: Acımızı, öfkemizi unutmadık

İZMİR – İzmir’de Özgürlükçü Gençlik üyeleri, 6 Şubat’ta Maraş merkezli depremin yedinci ayında yaşanan yıkıma ve bölgedeki sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla bisiklet türü ve müzik konseri düzenledi. “Acımız, büyük öfkemiz”, “Hatay’ı yeniden inşa edeceğiz” ve “Hatay için pedal çeviriyoruz” yazılı pankartları taşıyan bisikletlerle Konak Vapur İskelesi’ndeki meydana gelen gençler, “Unutmak yok, affedilmek yok” sloganları attı. , Elveda yok mu”. .

‘ACIMIZI VE Öfkemizi UNUTMUYORUZ’

Etkinlik öncesinde yapılan açıklamada, “Özgürlükçü Gençlik olarak depremin ilk gününden itibaren Türkiye’nin birçok ilindeki deprem bölgeleriyle dayanışma göstermek, yaraları sarmak, yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa etmek ve yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa etmek için yola çıktık. onları sorumlu tutun. Bu yolculukta acımızı, öfkemizi unutmadık. Son 7 ayda yıkılan şehirlerimizden bir an bile ayrılmadık. Sarsıntının yedinci sırasında durum hala birebir. Hayatın normale döndüğü, halkın her türlü ihtiyacının karşılandığı yönünde açıklamalar yapıyorlar ama durum öyle değil. Hatay’da insanlar hâlâ çadırlarda yaşıyor, çadır arıyor, su bulmaya çalışıyor. Açıklamada, bu yıl Hatay’da düzenlenecek Özgürlükçü Gençlik Yaz Kampı’na davette bulunuldu.

Açıklamanın ardından gençler bisikletlerle Alsancak’a hareket etti. Bisiklet türünün ardından Alsancak Vapur İskelesi’nde forum ve müzik konseri düzenlendi. (DUVAR)

iskilipajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu